Date: 2024-09-08 05:29 pm (UTC)
malyj_gorgan: (Default)
From: [personal profile] malyj_gorgan
Ну чому, ЧОМУ!, блін, всі програмісти, ба, більше, всі "програмісти" так сильно люблять світлий текст на чорному фоні? Настільки люблять, що навіть, блін, статті на тему пишуть в такій естетиці.
Нє, я розумію, що коли людина сидить ночами в темній кімнаті, або, там, в бункері, де єдине джерело світла, крім букв на екрані -- світлодіоди на копці power, тоді так. Ну, ще, може, хтось ностальгує за роботою на класичних vt100. Але чому 146% "айтішників", навіть молодих, навіть тих, хто на "vi" дивиться як баран на нові ворота, досі пишуть код на чорному фоні?!?
Не розумію :( Очі ж болять, шкідливо, коли ділишся екраном, ніфіга не видно.
Чисто мода, як носити три пари сімейних трусів і джинси з поясом на рівні колін.

Date: 2024-09-08 06:49 pm (UTC)
gxachaturov: (Default)
From: [personal profile] gxachaturov
Есть элементарный аргумент в пользу контрастной палеты: при белом фоне излучаемая, а значит получаемая глазом с экрана, энергия на порядок больше, чем при темном фоне. Поэтому глаза должны больше уставать при светлом фоне.

Однако, это индивидуально. Выбрав темный фон, надо потратить время на конфигурацию цвета как фона, так и текста. Я работаю с темным фоном и глаза у меня совсем не устают при многочасовом сиденье за экраном.

Это не отменяет того факта, что когда некто со стороны заглядывает мне через плечо, то иногда плюется в сердцах. Ну, да, я настроил цвета под себя и ты настрой под себя.

Date: 2024-09-09 03:45 am (UTC)
malyj_gorgan: (Default)
From: [personal profile] malyj_gorgan
Я довший час офіційно працював в галузі, де слово imaging фігурувало в назві, від image formation до image perception, так досі не можу позбавитися звички думати не лише про естетику, а і про фізіологію зору, і з того часу впевнений: одноріний темний фон тексту в свівлій кімнаті -- зло.

Date: 2024-09-08 08:10 pm (UTC)
vit_r: default (Default)
From: [personal profile] vit_r
Вопрос в распознавании символов. Энергия никого не волнует.

Date: 2024-09-08 08:55 pm (UTC)
livelight: (starlight)
From: [personal profile] livelight
Для листа бумаги естественно иметь чёрные буквы на белом фоне. Для древнего CRT-монитора - наоборот, светлые буквы на чёрном. В обоих случаях, если сделать наоборот, фон наплывает на буквы и делает их тяжелочитаемыми. Но вот насчёт LCD-мониторов я вовсе не уверен, что для них более естественно, хотя склоняюсь к версии, что они по этому параметру ближе к CRT, чем к бумаге. И 99% столь модных нынче тёмных тем на таких экранах (включая смартфонные) выглядят ужасно.

Date: 2024-09-09 03:34 am (UTC)
malyj_gorgan: (Default)
From: [personal profile] malyj_gorgan
> ... глаза должны больше уставать при светлом фоне....

Нє, звичайно, якщо яскравість викручена на максимум, то очам теж не фонтан, але зменшити її до прийнятного рівня, а замість білого фону поставити сірий трошки неоднорідний, не так важко. Взагалі, ви легко міняєте "світлий фон" ма "білий фон", що несправедливо.

Зіниця ока (зрачок) розширюється залежно від загальної кількості світла з усіх боків. Тому в темній кімнаті світлі букви на темному фоні сприймаються нормально. А в світлій кімнаті ваше око думає, що навколо світло, і автоматично пристосоване до того, щоби розрізняти дрібні темні деталі на світлому фоні. Коли чорний фон екрану -- найтемніше, що є в вашому полі зору, то, щоби розрізнити букви на цьому фоні, вам доводиться автоматично додатково напружувати очі, вони більше втомлюються, словом, все погано. Тому радіологи працюють в dark rooms, тому всякий хоч трошки спеціаліст з візуалізації вам розкаже, що презентації для показу в темних приміщеннях вимагають темного фону і світлих букв, а презентаціі для показу при денному світлі або в освітлених кімнатах вимагають світлого фону і темних букв. (Спряжений варіант -- чому краще читати книжку в світлій кімнаті, а не в темній кімнаті при настільній лампі.) Тому, в кінці кінців,телефонні читалки, всякі Кіндли і Apple books, мають day mode i night mode, і перша показує темні деталі на світлому, а друге -- світлі деталі на темному.

Там можна ще більше заглиблюватися, думати про фізіологію зору. З точки зору того, як працюють наші очі, на маленькі значки найкраще дивитися при нормальному освітленні на світлому фоні з легкою текстурою

Date: 2024-09-09 09:19 am (UTC)
gxachaturov: (Default)
From: [personal profile] gxachaturov
Улугбек сделал обсерваторию с помощью очень глубокого колодца. В нем звезды видны днем. А без него шум от фона забивает сигнал от звезд. Читая, глаз вынужден делать похожую работу, но без обсерватории Улугбека. Поэтому устает. А темный фон/светлый текст решает эту проблему, не возлагая лишних трудов на глаз.

Date: 2024-09-09 04:27 pm (UTC)
malyj_gorgan: (Default)
From: [personal profile] malyj_gorgan
Категорично не погоджуся

> В [глубоком колодце] звезды видны днем
Це популярний міф, але -- міф. Тому що, ви праві, "шум от фона забивает сигнал от звезд"; а фон, небо навколо зірки світиться так, що неозброєним оком вдень майже ніяку зірку не побачиш, при кутовій роздільній здатності людського ока signal-to-noise порядка одиниці. По ідеї, можна часом побачити планети мінусової величини, але лише в сухому і чистому повітрі, в ідеалі, ще і в горах, і, основне, треба точно знати, куди дивитися. Якщо викопати криницю, щоби показувала точно туди, куди треба дивитися, то тоді так... але можна і просто в трубочку. Але це -- лише нульова величина і яскравіше, а вже зірки першої-другої величини треба дивитися в телескоп.

> ... глаз вынужден делать похожую работу,...
Око виконує концептуально іншу роботу. Спостереження зірки -- це signal detection, основна вимога -- contrast resolution, який максимальний при максимально розширених зіницях, а спостереження тексту -- це feature resolution, вам треба знати, не "є буква чи нема", а "яка саме буква", це краще робити при зіницях звужених. Якщо ви займалися фотографією, то має бути очевидно: це як різна діафрагма дає вам різну різкість vs світлочутливість.

Ну і просто, на базовому рівні: сидіти в глибокій криниці -- це як сидіти в темній кімнаті. Якщо ви працюєте на моніторі, сидячи в темній кімнаті, ніяких претензій. Світлий фон для темних букв потрібен, якщо навколо монітора все світле.
Edited Date: 2024-09-09 04:28 pm (UTC)

Date: 2024-09-09 10:30 pm (UTC)
From: [personal profile] sassa_nf
> це краще робити при зіницях звужених

Ну, тут напевно ще треба дізнатись, чи потрібна така роздільна здатність. Одна справа на екрані 1280 пікселів розгледіти риску в 1 піксель завтовшки, інша справа - 640 пікселів в ширину і риска товщиною в два пікселі.

Date: 2024-09-10 03:28 am (UTC)
malyj_gorgan: (Default)
From: [personal profile] malyj_gorgan
Всяка, яка потрібна, не заважає. Люди виставляють розмір шрифта на межі комфортного спостереження

Тут, ніж гадати і байки одне одному розказувати, є дуже простий спосіб -- поставити експеримент: при аналогічному розмірі букв і т. п., почитати однакову кількість часу на різних фонах і спробувати проаналізувати самопочуття. Більшість (не кажу "всі" виключно тому, що не перевіряв) людей, переходячи з light mode на dark mode, напружують зір, а часом навіть і мʼязи обличчя.

Важливий момент в експертменті: (а) світла кімната, а не ніч і вимкнене світло і (б) саме просто читати текст, книжку, наприклад, електронну, а не працювати/читати код, бо останнє, поки не перебудуєшся, підключає надто багато психологічних механізмів.

Date: 2024-09-10 07:15 am (UTC)
From: [personal profile] sassa_nf
Ну, можна і поекспериментувати. Це ж я згадую старі монітори та кольорові схеми і міркую, вони що, навмисне робили очам боляче чи просто не знали те, про що ти розповідаєш?

Date: 2024-09-10 03:19 pm (UTC)
malyj_gorgan: (Default)
From: [personal profile] malyj_gorgan
Старі монітори -- катодні трубки, які буквально бомбардували твої очі, я, каюся, навіть не знаю толком, як вони впливали на зір -- там всяке додаткове мерехтіння і всяка інша фігня була присутня.
Давні кольорові схеми -- теж ще той зоопарк, хрін його знає, чим точно вони визначалися: можливості заліза, можливості софта, звички часів монохромних терміналів, звички родом з телебчення (а воно, у свою чергу, з кінематографу). Фантазії дизайнерів і художників раннього софта.
Тому що, так, то, як ранили очі кольори CGA, як на недавно згадуваній нами "Іскрі", я майже забув, але місцями ще памʼятаю. А візуальна стилістика має ще ту інерцію. Словом, раджу спробувати

Date: 2024-09-08 08:13 pm (UTC)
From: [personal profile] sassa_nf
Тут би ще спитати, звідки мода на яскравий фон. З Ворда, чи що?

Date: 2024-09-09 03:43 am (UTC)
malyj_gorgan: (Default)
From: [personal profile] malyj_gorgan
Яскравий -- це якщо викрутити яскравість на максимум, як воно люблять всякі "програмісти", коли виставляють собі midnight theme і потім не бачать дрібних деталей. Розглядати дрібні деталі, написані темним по світлому, а не світлим по темному -- люди зрозуміли, що так простіше ще тисячі років тому. Аналогічно -- дрібні відмінності в інтенсивності світла краще видно, коли довколишній фон темний. Це тупо фізіологія.
Unless ти сидиш в темній кімнаті, де світиться лише твій темінал, пара діодів на клавіатурі і вогник цигарки, найкраще розглядати дрібні деталі на світлому, трохи текстурованому фоні. Я, з того часу, як почав працювати в diagnostic imaging, начитався як ліпше і здоровіше на всяке дивитися, так уже 20 з гаком років тільки на текстурах термінальні вікна дивлюся -- краса. Колись відскануав і затемнив кусок паперу для малювання аквареллю, але десь загубив, то зараз просто різні легкі текстури в інтернетах скачую.

Date: 2024-09-09 08:18 am (UTC)
kondybas: (Default)
From: [personal profile] kondybas
"..Розглядати дрібні деталі, написані темним по світлому, а не світлим по темному -- люди зрозуміли, що так простіше ще тисячі років тому.."

Ну да, від світлого фону зіниця звужується, різкість зору збільшується.

Але я тупо не сприймаю світлі вікна терміналів. Так само, як світлий десктоп. Це щось психічне.

Date: 2024-09-09 02:46 pm (UTC)
malyj_gorgan: (Default)
From: [personal profile] malyj_gorgan
> Це щось психічне.
От я і кажу -- мода. В якийсь час у мене теж так було, коли пересів з VAX-івських терміналів за персоналки, але потім звик. Повторю, що сказав вище: мені особливо допомогло поставити фоном не однорідний колір, а легку текстуру. Розрізняти темні деталі на легкому неоднорідному фоні для ока найзручніше. (Виняток: коли сидиш в темній кімнаті, і зіниці вже розширені.)
Edited Date: 2024-09-09 04:32 pm (UTC)

Date: 2024-09-09 03:09 am (UTC)
spamsink: (Default)
From: [personal profile] spamsink
Спасибо! Приятно знать, что мы не одни.

Profile

juan_gandhi: (Default)
Juan-Carlos Gandhi

May 2025

S M T W T F S
    1 2 3
456 7 8 9 10
11 121314151617
181920 21 222324
25262728293031

Most Popular Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated May. 23rd, 2025 07:23 am
Powered by Dreamwidth Studios